Filosofie

Funkčnost na prvním místě

Výroba všech našich produktů se řídí třemi základními koncepty. Prvním konceptem je funkčnost výrobku, který je navrhován. Na samém počátku se nejprve zvažuje, jak a kde se výrobek bude používat a jakou funkci bude plnit. Zvažuje se jakou hmotností bude zatěžován, jaké činnosti budou provozovány během jeho nošení, jaký bude jeho nejvhodnější tvar a přístup do vnitřního prostoru a jaké podstatné prvky musí být do designu výrobku začleněny, aby maximálně splňoval budoucí požadavky. Věnuje se pozornost i na první pohled nepodstatným věcem jako například ze které strany se budou nejlépe rozepínat zipy, jak dlouhé mají být koncovky na jezdcích zipů, jak pevně má elastický popruh stahovat vstup do kapsy, jaká má být správná tvrdost polstrovacích pěn, kam nejlépe připevnit cepín k batohu a mnoho dalších. Toto všechno jsou pro nás důležité faktory, které hrají podstatnou roli v našem kreativním procesu navrhování nových produktů.

 

Dokonalé posazení na zádech

Druhým a neméně důležitým konceptem při výrobě batohů je dokonalé anatomické řešení designu, jinými slovy, dokonalé posazení batohu na zádech. Naší hlavní filosofií je, že dobrý batoh se netahá, ale nosí. Když batoh správně sedí na zádech, stává se tak jeho součástí, kopíruje všechny pohyby těla a příjemně se nosí. V opačném případě se batoh pohybuje proti pohybu těla, znesnadňuje pohyb a musí se namáhavě tahat. Při navrhování batohu se v tomto ohledu klade důraz na pečlivé studium anatomie těla a jeho poloh při předpokládaných činnostech, do kterých se během nošení batohu může dostat. Specificky se klade důraz na polohy ramen, trapézového svalu a zakřivení páteře, které rozhodují o správném navrhnutí ergonomického tvaru batohu.

 

Spolehlivost

Spolehlivost výrobku je další koncept, který je uplatňován nejen při procesu navrhování produktů, ale také při jejich výrobě. Asi málokdo by si přál mít výrobek, který po několika použitích selže a musí být opraven. Spolehlivosti výrobků BOLL se věnuje značná pozornost, neboť se často používají v extrémních situacích a jejich selhání by mohlo mít nepříjemné důsledky. Pro výrobu jsou používány pouze kvalitní materiály a velký důraz je  věnován na dodržování kvality výroby. Všechny silně namáhané švy jsou opatřeny buďto několikanásobným prošitím nebo „riegel“ stehy a všechna značně namáhaná místa jsou zesílena.